Viga

Esimesed metsaühistute suvepäevad kutsuvad

Additional Info

 

Esimesed metsaühistute suvepäevad kutsuvad

Toimunud suvepäevadest loe L.Mihkelsoni blogist  Leili Mihkelsoni blogi.

Tänastesse metsaühistutesse kuuluvad mestaomanikud vajavad enam suhtlemist ja informatsiooni, mis võimaldaks avardada silmaringi ja tunnetada ühistutesse kuulumise väärtust. Samas on vaja tegevusi ,et metsaomanikud tunnetaks koostegemise jõudu ning otstarberkust. Koos ollakse tugevamad ning nii suudetakse paremini arendada ja hallata metsandust.

”Mets ei ole pärandus esivanematelt, vaid laen lastelt”, nii ütlevad soomlased. Meiegi mõtleme nii ja soovime majandada metsa targalt ja vastutustundega.

Kahjuks praegune olukord aga on selline, et metsaühistutesse kuulub vähe metsaomanikke, paljud ei teagi missuguseid võimalusi metsaühistud pakuvad.

Neist mõtetest ja soovidest tulenevalt olemegi otsustanud korraldada 28.-29. juulil skautide ja gaidide suurlaagrite toimumiskohas Tagametsa jahilossis (Türi vald, Rassi küla), kus ühinevad Järvamaa, Pärnumaa ja Viljandimaa esimesed Metsaühistute suvepäevad, mis on pühendatud loodusele ja inimesele.

Suvepäevad pakuvad teadmisi ja tegutsemislusti kogu perele. Keskonna-ja loodusalaseid teadmisi jagavad endised keskkonnaministrid Vootele Hansen ja Andres Tarand,  konfliktide ennetamisest filosoofiadoktor Rein Taagepera, rahvuspoliitikast riigikogu liige Mart Nutt, jpt.

Metsadest, puudest ja loodusest räägivad Eesti tunnustatud asjatundjad ning mõtisklejad. Räägime seentest, ravimtaimedest  ja tutvume ööliblikatega.

Toimuvad kanuu- ja loodusmatkad, sportmängud ning orienteerumine.  Sangpommi tõstmist demonstreerib maailmameister Ruben Poljakov. Saapaheite maaletooja, Viljandi Ingerisoomlaste Seltsi juht Valeri Luukka tutvustab seda soomlaste poolt leiutatud huvitavat spordiala ja toimuvad võistlused.

Lapsi juhendavad ja loodusalaseid teadmisi jagavad skaudid ja gaidid, samuti kogenud pedagoogid. Juhani Püttsepp räägib huntidest.

Õhtuks pakume võimalust tutvuda Kurgjaga ja vaadata seal Roman Baskini lavastust „Iha jalakate all“. Hilisõhtul esineb üks kuulsamaid Venemaa soome-ugri rahvaste folklooriansambleid „Toorama“, kes oma meeshäältega on mitmelgi korral võlunud Viljandi pärimusmuusika festivali publikut. Laupäeva lõpetab 80-ndate tantsumuusika, plaate keerutab KUKU Sass. KUKU Sass ehk Sass Nixon on Tallinna diskorite ja peoürituste kroonimata kuningas. Eelkõige mängib ta 80-ndate ja 90-ndate head tantsumuusikat, mida saadavad laser- ja valgusefektid. Vt. http://www.facebook.com/events/267533186641834/.  Tema eestvedamisel toimuvad Tallinna vanimas klubis - KUKU klubis praeguseks legendiks saanud peoõhtud.

Suvepäevi juhib Rakvere teatri näitleja Tarvo Sõmer.

Tule ja võta pere kaasa. Osalemiseks on vajalik registreerida kuni 26.juulini. Osalemiseks palume registreerida siin või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Osalustasu  metsaühistutele liikmetele ja nende pereliikmetele 10 EUR-i täiskasvanu ja 3 EUR-i kuni 18 aastane kooliõpilane. Eelkooliealised tasuta. Metsaomanikud, kes ei ole metsaühistute liikmed saavad registreeruda mõne metsaühistu kaudu tasu 15 € täiskasvanu või kokkuleppel korraldajatega.   Sisaldab toitlustust.  Ööbimine telkides, erandkorras majutus ruumides. Teatripileteid ei ole hinna sees.

 

Täiendav info 5121947 Margit Kannel.

Peakorraldajate Eesti Metsaühistu ja Kesk-Eesti Metsaomanikud MTÜ nimel

Peep Põntson ja Rünno Viir


Esimesed metsaühistute suvepäevad kutsuvad

Attachments:
Download this file (Suvepäevade poster A4.pdf)Suvepäevade poster A4.pdf899 Kb07/24/12 13:53
Download this file (Suvepäevade tegevuste loetelu.doc)Suvepäevade tegevuste loetelu.doc22 Kb07/16/12 13:35
Download this file (Suvepaevad_Paevakava_24-07-12.pdf)Suvepaevad_Paevakava_24-07-12.pdf125 Kb07/27/12 12:37
Download this file (tagametsa jahilossi asukoht must-valge.jpg)tagametsa jahilossi asukoht must-valge.jpg1930 Kb07/24/12 12:55
Download this file (tagametsa jahilossi asukoht värviliselt.jpg)tagametsa jahilossi asukoht värviliselt.jpg1665 Kb07/25/12 13:05
 
Sa oled siin: Home Üritused Esimesed metsaühistute suvepäevad kutsuvad