Viga

Metsaühistute II suvepäevad kutsuvad Kalevipoja kotta!

Additional Info

Ootame Teid 10. – 11. augustil toimuvatele II metsaühistute suvepäevadele, mis leiavad aset Jõgevamaal, Saare vallas, Kääpa külas.

Suvepäevade avamine toimub kell 12.00

Eelmisel aastal Tagametsas toimunud esimesed metsaühistute suvpepäevad, mille märksõnadeks olid sisukad ettekanded, tegevusrohke vaba aeg ja ilus ilm, andsid impulsi jätkata suvepäevade korraldamist.

Eelmise suve tegemistest saab lugeda siit

Tänavused metsaühistute suvepäevad on pühendatud Kultuuripärandiaastale.

Nagu eelmistelgi suvepäevadel pakume teadmisi ja tegevust kogu perele. Tänavuste suvepäevade kava on jagatud mitmesse ossa. Üldteadmiste osas peavad ettekanded Eesti Teaduste Akadeemia president Richard Villems, kes geneetikuna mõtiskleb eestlaste osast uurali rahvaste seas, Riigikogu väliskomisjoni esimees  Marko Mihkelson, kes räägib Eesti-Vene piirilepingust ja meie Venemaa poliitikast, Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas, kes räägib eesti Rahva Muuseumist ja metsandusega seonduvast kultuuripärandist jt. Kuna metsanduse teema on meie ühiskonnas jätkuvalt aktuaalne siis sellest räägivad Euroopa parlamendi liige Ivari Padar, Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Tõnis Kõiv, Riigikogu liige Aivar Riisalu, Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, Maaülikooli professor Hardi Tullus jpt. Metsaühistute teema juhatab sisse Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Aira Toss, kes räägib erametsaomanike koondumise esindusorganisatsiooni olulisusest, seejärel toimub ümarlaud, mis käsitleb metsaühistute problemaatikat.

Ümbritsevast loodusest, puudest ning seentest räägivad Eesti Maaülikooli teadur Juhani Püttsepp ja bioloog Uve Ramst, Tartu Ülikooli õppejõud Ene Kook, folkloristika osakonna teadur Renata Sõukand ja doktorant Raivo Kalle. Kohalikke vaatamisväärsusi ja loodusrada tutvustab Vahur Sepp. Avatud on seiklusrada.

Õhtuks oleme planeerinud rikkaliku kultuuriprogrammi, esinema tulevad Tõnis Mägi ja Kärt Johanson ning vennad Johansonid. Päevajuht on Rakevere teatri näitleja Tarvo Sõmer.

Toimuvad retked ja ekskursioonid Saare järve ümbrusse, Puukujurite tallu, Nina külasse, Kalevipoja muuseumisse ning Alatskivi lossi ning seda ümbritsevate vaatamisväärsuste juurde.

Tule ja võta pere kaasa!

Majutus:

telkides. Eelneval registreerimisel (tel: 5 121 947) ja lisatasu eest (7 €/in) on võimalik majutuda ca 20 km kaugusel Luual või Kadrina mõisas koos hommikusöögiga 18€/in.

Osalustasu (sisaldab toitlustust):

  1.  Metsaühistute liikmed – 10 EURi täiskasvanu ja 3 EUR-i kuni 18 aastane kooliõpilane. Eelkooliealised tasuta.
  2. Osalejad kes ei ole metsaühistute liikmed – 15 EUR ja 3 EUR kuni 18 aastane osaleja. Eelkooliealised tasuta.

Esinejad osalustasu tasuma ei pea.

Tasumine:

Kohapeal sularahas. Kui osalejatel on soov maksta raha eelregistreerimise (maksekorraldus palun võtta kaasa) ajal siis palume kanda raha:

Saaja: Kesk-Eesti Metsaomanikud MTÜ
Pank: AS SEB Pank
Konto nr. 10220056798013
Selgitus:

Suvepäevad 2013, lisaks palun kirjutada mitut täiskasvanud metsaühistu liiget, täiskasvanud mitte metsaühistu liiget ja last antud maksekorraldus sisaldab.

Suvepäevade programm täpsustub ja täiendub pidevalt, seda saab jälgida meie kodulehelt.

Osalemiseks palume registreerida, saates e-kirja aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Täiendav informatsioon tel: 5 121 947

Peakorraldajate Eesti Metsaühistu ja Kesk-Eesti Metsaomanikud MTÜ nimel Peep Põntson (515 5332) ja Rünno Viir (513 8384).

 

Attachments:
Download this file (MY-de_II_Suvepaevade_kava_kokkuv___09-08-13.pdf)Suvepäevade ajakava98 Kb08/09/13 13:56
Download this file (suvepäevade programm_06.08.2013.pdf)Suvepäevade programm49 Kb08/07/13 08:38
 
Sa oled siin: Home Üritused Metsaühistute II suvepäevad kutsuvad Kalevipoja kotta!